Prosinec 2012

COUTURE.

31. prosince 2012 v 14:04 | Pan Banán |  NEZNÁME SE?
Milé děti,

jelikož si nikdo nepřevzal mou zpustošenou a vybydlenou rubriku, tak jsem do ní vypracovala poslední goodbye článek. Vybrala jsem pět módních domů, které se objevily na stardollku, a tak nějak o nich pro vás něco málo sepsala.

Tak si to užijte.

(A jsou tam pro některé ty boží obrázky, a je jich tři pr... mnoho! Hurá)

DIOR

Nejčastěji se objevující značka a také moje největší láska a životní sen. Ať už jako vlastní tribute (2x), inspired by, nebo např. v kolekci Tingeling halloween a dalších...
Jejím zakladatelem byl Francouz Christian Dior. Za zmínku stojí to, že CH. D. jako jeden z prvních návrhářů "zavedl/navrhoval" haute coututre, ale i prêt-à-porter, což je móda, která se hodí na "běžnější nošení". Dior je mezi módními domy dominantou v klasické eleganci, která nastiňuje ženskost a krásu.
A jako malá tečka, takové haute couture šaty stojí okolo milionu korun.CHANEL

Určitě znáte tu pohádku. Začátek 20. století, Gabrielle "Coco" Chanel a klasický, elegantní, ženský, dnes už vintage styl. Jako v Dedaces (poznámka pro nepochopitele, pozn. red.). Coco Chanel byla jednou z prvních žen, které začaly samy navrhovat kolekce oblečení a jako jedna z mála se díky tomu stala opravdu slavnou. Když v roce 1971 zemřela, značku Chanel převzal do svých rukou návrhář Karl Lagerfeld, člověk možná skandální, možná bizarní...

Jako zajímavost: Lagerfeld v 90. letech oslovil několik známých striptérek a požádal je o to, aby mu dělaly modelky na jedné z přehlídek. Vznikl z toho obrovský poprask...a také velká reklama, přiznejme si...

LANVIN

Módní dům Lanvin byl zalžoen Jeanne Lanvinovou okolo roku 1909. Jeanne, tehdy bývalá kloboučnice, nejdříve šila šaty pro svou dceru a své známé, později však začala šít i pro Pařížskou smetánku. Po její smrti, roku 1946, zdědila značku její dcera. Dalším Lanvinovským obdobím byly významné haute couture mezi lety 1964-1990. Vystřídaly se na nich tři návrháři, Jules - Fran­cois Crahay, Maryl Lanvin a Claude Montana. Poslední éra, kdy se Lanvin dostal na vrchol mezi módními domy, nastala v roce 2010, kdy značku převzal návrhář Alber Elbaz a firma pod jeho vedením vytvořila kolekci pro H&M (jejíž kvalita byla...poněkud rozporuplná). Typickými znaky Elbazových návrhů jsou oděvy bez tvarování, které se přizpůsobí tělu.

(vidíte to LE vpravo? :D)


(kolekce pro H&M, pokud vás zajímá, zkoukněte Módní peklo, huh)ALEXANDER McQUEEN


Alexander McQueen se narodil v roce 1969, jako nejmladší ze šesti dětí londýnského taxikáře. Kariéru započal v šestnácti letech, kdy nastoupil do učení k vyhlášené krejčovské firmě Anderson and Shephard, specializující se na pánské a dámské obleky. Postupně se vypracoval a v roce 1996 se stal hlavním návrhářem módního domu Givenchy. V roce 2003 získal řád Britského impéria. 11.2. 2010 byl nalezen mrtev ve svém bytě v Londýně. Módní dům pod jeho jménem funguje i nadále, avšak s jinými návrháři. McQueenovy návrhy jsou originální, neotřelé a nemají vyhraněný styl - každý z nich je úplně jiný. Asi nejznámějším McQueenovým kusem jsou šátky a šály s potiskem lebek.GARETH PUGH

Pugh začal s módou jako mladý - ve čtrnácti letech začal pracovat jako kostymér v Londýnském divadle. V roce 2003 dokončil studium módy na Central Saint Martins. Jeho první velkou přehlídkou byl Londýnský Fashion week v roce 2006 (fall/winter), na kterém předvedl kolekci inspirovanou cirkusem. Jeho další kolekce se povětšinou nesly v duchu kombinace černé a bílé (2007-9), šedé (2010) a využití netradičních materiálů, jako např kůže podšitá neoprenem (2010), stříbrná folie (2011)...

Pugha radši nechám bez nějakého obsáhlého komentáře. Už tak mi nad jeho modely občas zůstává rozum stát...
P.S. Pohřeb znova nebude. Měla vaše prababička taky dva?

P.P.S. Není některým z vás blbé tu kázat o důstojnosti, soudnosti a bůhvíčem, když ani neumíte češtinu prvního stupně ZŠ?

Labutí píseň

30. prosince 2012 v 12:45 | .GreenyGirl. |  CO SE DĚJE ZA OPONOU...
Milí pozůstalí,
v pátek jsme pohřbili naše dítko, náš blogísek. Jak už zmiňovala Ad, na slavnostní ukončení dlouhodobého trápení jsem bohužel nemohla dorazit, díky mému superinteligentnímu počítači, který mě na internet pustil až po dvou dnech. Nepřečetla jsem si tedy ani zprávu od B., která mě žádala o sepsání proslovu, který jsem tedy pochopitelně nenapsala a veřejně se za to zde omlouvám.

Protože jsem ta "majitelka", asi bych přece jen měla mít nějaké to poslední slovo, co se pohřebních řečí týče.


Tohle si nemůžu odpustit..

29. prosince 2012 v 18:40 | doll.anetta |  CG GLOSS
Ahojky,
tento článek si jednoduše nedokážu odpustit, protože Covergirl je ČEŠKA! Konkrétně kubicek.usacek .
Ale nic, už je stejně po všem, můj klub už neexistuje, snahy byly taky na nic :D Včera vyhrála 1. místo v Catwalk a dnes je to Covergirl! Ale gratuluju jí :)Přec jen ti dobří nevymřeli

28. prosince 2012 v 20:07 | ad
Pohřeb byl dojemný, dokonce se zde objevilo minimum cs trollů s hláškami "Co to tady je? Toe snad pohřeb?" a "Proč jsou tu šici v černým? LOl.". Většina z nás vystoupila s kratšími i delšími proslovy, které zahřály u srdce a nutily nás ke shánění kapesníků a ručníků. Škoda, že Stardoll blbnul s limitem a hlavně největší škoda byla, že se neobjevila .GG., ale jak jsme se shodly, nejspíš to byly problémy s PC.

Tímto bych chtěla poděkovat všem.

Sbohem.

bluh

28. prosince 2012 v 17:48

Těšíte se?


POHŘEB.

26. prosince 2012 v 14:24 | † |  CO SE DĚJE ZA OPONOU...
Jelikož nikdo není schopný/ochotný/prostě nenapíše těch blbejch pár slov a nezaloží párty, chopily jsme se toho my dvě (who cares, who is that). Takže...

POHŘEB našeho blogu se bude konat v PÁTEK (28/12/2012) v 18:00

Bude to taková smutná, malá párty kaučovaná mnou.

Vstup jen v černém a s určitou loajalitou, jinak vykopávám.

Žádné debilní hry.

Žádní trotlové, co neumí napsat ani "ahoj".


Šťastné a veselé

25. prosince 2012 v 0:34 | .GreenyGirl. |  CO SE DĚJE ZA OPONOU...
Asi po měsíci jsem se plnohodnotně ocitla na Stardollu. Jsem v šoku, nějaká Akademie tam, spousta nových kolekcí, adventní kalendář jsem tam zahlédla, nevím co ještě. Po měsíci tedy přidávám článek. Ovšem ne moc plnohodnotný. O tom, jak mě zradil počítač a já čekala na nový, nemá cenu vyprávět, protože i kdybych ho měla, nic moc by se na mém zájmu o Stardoll a blog nejspíš nezměnilo. Unavují mě žádosti o hlasy, které se nahromadily v mé SD schránce, unavují mě komentáře nepříliš inteligenčně vyvinutých čtenářů. Samozřejmě nemluvím o všech, to chraň Bůh, ale ruku na srdce..

Slibovala jsem vám důstojný pohřeb, to je pravda. Většina přispěvatelek ale chtěla dál psát a tak jsem jim to tu - i díky mému neinternetovému období - neoficiálně přenechala. Jelikož na tom ale blog není zrovna nejlépe, a to i přes počáteční snahu tety eN, budeme to tu muset zavřít. Není to nic pěkného, takhle o Vánocích, ale nenaděláte s tím nic. Možností jsou nové přispěvatelky, ale to už by nebylo ono. Jasně, asi si říkáte, že horší než teď to být nemůže, ale já ho prostě nikomu předat nechci. Jsem sobecká. Whatever.

Od myšlenky na pohřeb jsem neupustila, ale nevím, jestli to má ještě vůbec cenu.. Odejít tiše a nenápadně je taky možnost, ne? I když pohřeb by byl lepší. Ale kdo ho zorganizuje? Nikdo nemá čas. Všichni jsme líní. Jsou Vánoce. Máme se radovat. Přemýšlejte o tom a dejte vědět.

PS: Je ironické přát veselé Vánoce v tomto bezčasí, ale neodpustím si to, protože vám je veselé opravdu přeju. Takže šťastné a veselé!

.GG.

Zdravíčko, lide

23. prosince 2012 v 19:59 | barbarakluf
Veselé Vánoce.
Přežili jsme konec.
Někteří s kocovinou, někteří v poklidu.
Někdo nejí kapra.
Někdo spolkl kost.
Někdo se drbe na zádech.
A já tu píšu tohle.
A co Velikonoce?
Zazvoní konečně zvonec?
Možná konečně umřu, možná tu ještě pobydu.
Možná někoho konečně poleju ruskou voňavkou.
Ale to bych odbíhala od tématu.
Víte, milí čtenáři.
Temá týdne je "Zavři oči a otevři mysl. Co vidíš?"
Já si vzpomněla na tohle růžové dítko.
Že to tu skutečně umřelo.
Přesně jak jsem předpokládala.
Doporučovala jsem konec důstojný.
A nakonec je to přesně, jak jsem myslela.
Prostě to tu všichni opustili.
A tak tu teď můžu psát blbiny a entrovat to, protože to nikdo nečte.
Huh.
Nemám ráda ryby. A kapra.
(Kapr je bahno. - ad. Ad)
Ale to bylo mimo. Heh.
Otvírám tedy svou mysl.
Vidím přesně to, co zavinilo tenhle konec světa tohohle blogu.
Víme, co to bylo.
Ale co dál?
Tahle otázka je passé.
Stejně jako mít doma úbor na spartakiádu.
Blog je u samotného konce své existence.
Paní vedoucí se vypařila.
Všechny ty přispěvatelky, které to tu chtěly udržet, také.
Když jste chtěly, aby to tu jelo, proč jste nic neudělaly?
Ale to je mimo téma, nemám náladu na trhání.
Takže k věci.
Tenhle článek téma nemá.
Jak překvapivě.
Chtěla bych vám všem popřát pár věcí.
Hezké vánoce těm, kteří si to zaslouží.
Těm, kteří ne, přeji aspoň dobrý bramborový salát.
Užijte si silvestra.
Hezký rok 2013 bez tohohle opuštěného blogu.
Mír vole, adios bitchachos, aloha.

A teď trhací vložka.
Vy, které jste to tu chtěly držet, není vám blbé, že sem po dvou týdnech píše ta, která jako první odešla a orodovala za totální konec?

Chro chro.
Jan Palach je na uhel.
Brežněv přes své obočí nevidí.
Naší bývalou členku týmu, MissVercu někdo hackl.
Ale to je mimo téma. Hah.
Komunisti se usídlili v krajských zastupitelstvech.
Prosím vás.
Pokud máte, nebo budete mít právo volit, nevolte komunisty.
A proč vlastně? Dyk ta ODSka je taky na prd né.
Protože je to cesta zla. Vlastně, komunisti jsou nalezlí ve všech politických partajích.
Ale můžeme aspoň doufat, že ti v ODS se za to třeba jen trošičku stydí.
A také, zcela teoreticky, je menší riziko opětovného vzniku CCCP.
Proč?
Protože demokratická strana by podle nějakého morálního kreditu neměla být pro nesvobodný politický systém.
Ale v naší republice? Morální kredit?
Ten byl dobrej.
Ale, tohle o komunistech bylo mimo téma.

Prostě se tu mějte krásně.
A hezký nový rok.
Papá.

podepsán JÁ.

Další vylepšení + vzkazík

15. prosince 2012 v 14:29 | Nanien |  NOVINKY
Stardollek opět vylepšuje. Tentokrát zrenovoval sc systém vydělávání. Nyní můžete místo 50 vydělat 90 (nevím, jak je to u nss) starcoinsů a celkem 13 starpointů.
Další renovace se zřejmě udála u směny modrých penízků za žluté (nebo se to tak ukazuje jen mě?). Tato forma výměny již není k dispozici. Naopak ze stardollarů můžete starcoinsy udělat vždy.
(Což je pěkně naprd, že..)

Nyní ke vzkazíku. Drazí čtenáři, uvědomte si, že žádné FREE nejde věčně. To za prvé. Ani všechny skryté obchody tu věčně nebudou. To za druhé. A za třetí: nad způsobem jakým někteří z vás v komentářích znásilňují jazyk český mi zůstává rozum stát.


Givenchy je Transform

10. prosince 2012 v 16:46 | Nanien |  NEZNÁME SE?
Jedu si tak pohodově vlakem k pratetě Bé (ale to je jiný příběh), pročítám si prosincovou ELLE a co nevidím: řasenku Givenchy, která jakoby z oka vypadla nejnovějšímu makeupovému přírůstku na plácku - Transform(ers).
A protože chci, abyste měli všeobecný přehled o tom, co je čím inspirované, tento velký poznatek vám sděluji.


Zdroj: http://www.givenchybeauty.com/


Shrnutí

8. prosince 2012 v 16:46 | Nanien
Okay kids.
Teta je tady a bude hodná a pokusí se to nějak (z jejího pohledu, protože máte samozřejmě jiný názor) shrnout.

Ještě jste neusnuli?

Měli jsme blog. Máme ,,blog" a v budoucnu možná budeme mít zase blog. Naše budoucnost je nejistá. Jsme studentky, což je fáze která pomalu ale jistě začíná ovlivňovat náš další život a přecejen, dobrou známku vám nikdo nedá za to, že tu napíšete článek s milionem obrázků... Ale to jen tak na okraj.

Stále s námi?

A tak jsme začaly projednávat budoucnost blogu. Mohly jsme to udělat soukromě, ale zřejmě pro to, abyste se k tomu měi možnost vyjádřit jsme to pojaly jako velkou diskuzi s naším čtenářstvem. Nu a čtenářstvo se vyjadřovalo. Proběhly tu diskuze k odchodům některých členů, pak o délce našich článků a o tom, jak jsme nudné.

Někdo možná už začíná pomalu pochrupkávat..

My nejsme nudné. Vy nejste na tak vysoké vývojové úrovni, abyste nás plnně pochopili a abyste rozuměli našemu druhu humoru (trochu egoismu do toho umírání).

*Zív*

A jak to tu tak pročítám, zřejmě se přerodíme v úplně nový druh blogu. Budeme trhat, drásat a rvát. Kulit oči a cenit zuby, jak rakouští aktivisté na hranicích. Kousat. A u toho všeho se ďábelsky smát.

Už nemá cenu usínat, budeme končit.

Na závěr bych dodala, že se z některých z vás, kteři našemu blogu moc rozumí a znají ho, stal skvěký materiál na trolling. Rozmyslete se, jestli svým výrokem nenapadnete sami sebe.


PS: Nemůžete si stěžovat na délku, protože vaše oblíbené obrázky jsou v textové podobě mnohdy delší než tento text.

A vzkaz pro MV97

8. prosince 2012 v 15:26 | a.d.a.1234
TAK PROČ JSI TO NEŘEKLA ROVNOU A SAKRA NAPSALA TEN ČLÁNEK TAK BLBĚ?
(Snad jistí jedinci a čtenáři uvítají délku článku)

hmm

8. prosince 2012 v 15:24 | a.d.a.1234
Někdo řekl, že nemá rád dlouhé články.

A mění povahu jak blázen.

A asi se bojí, páč se skrývá pod přezdívkami.

Konec hlášení.

Malý vzkazík od přispěvatele

4. prosince 2012 v 16:00 | barbarakluf |  STRHAT TO...A POŘÁDNĚ!
Dobrá tedy.
Mé články jsou špatné, nic neumím, je to zlé.
Tak něco v jazyce těch, kteří mi to píší.

;);););););););););););););););););) :):):):):):):):):):):):):):):):):):::):):):):):):):):)
MucQ.

A odpojuji se stejně jako Ad. Jsem naštvaná a na blog jsem zanevřela. Bohudík? Bohužel? IDK.

Aloha.


Adventní kalendář protože je Advent

3. prosince 2012 v 18:27 | Nanien |  NOVINKY
Tak. Aby se neřeklo, že tady nemáme kromě sáhodlouhýchslohůarománůkterénikohonebavíčíst nic nového, přidávám sem kalendář který je - otázka za 2 bludišťáky - ADVENTNÍ (kdo by to byl řekl)


Je celý nelly.com (což je další stránka, se kterou se stardoll spolčil jeden z nových obchůdků, takže teď na sraldollku naleznete třeba Diesel), což se dá skvěle využít: když se nudíte, můžete hledat reálné kousky.

Nuže, má poslední otázka je na snadě: co vy na to? :) :) :) :) :) :) :)