Listopad 2012

Takové to sraldollské žvatlání

30. listopadu 2012 v 19:56 | a.d.a.1234 |  STRHAT TO...A POŘÁDNĚ!
Ahoj, heya, ohayo.

Pro veselý začátek přidávám šťastné smajlíky MrkajícíUsmívající seMrkající, snad to jisté zírače neunaví od čtení, jestli vůbec čtou, heh. A jestli nepadli spánkem na klávesnici.

Došla jsem k závěru věru zajímavém, existují lidé hledající hnidy a objevují se i zde (asi je napadlo, že na mršině najdou hnid víc). Dneska jsem na ó mocném internetu našla asi 40 takových lidí, většina byla na diskuzi na idnes.cz okolo uznání Palestiny, no jo, lidé zapomínají, že i muslimové jsou lidi, ale to je mimo blog a pár jsem kupodivu našla i tady.

Byly to komentáře objektivní, inteligentní, ihned mi po hodinovém přemýšlení došlo, o čem to bylo. OK, teď si nebudu dělat srandu. Prostě sem přišlo pár trolů, usídlilo se zde a ví prd o čem je či byl tento blog včetně ignorací slov SARKAZMUS, SRANDA a IMITACE. Články tvoříme spíš pro radost nás, ti čtenáři okolo jsou takový milý bonus.

Sarkazmus se stal typickým prvkem tohoto blogu, pro ty, co tomuto slovu nerozumí:

Sarkazmus nebo sarkasmus (řec. doslova "řezání do masa") označuje kousavou, zraňující řeč, obvykle vyjadřující i jisté pohrdání. Na rozdíl od ironie, která se dovolává porozumění, chce být pochopena, sarkasmus spíše komunikaci přerušuje a odmítá. K sarkasmu patří kus cynismu, zmírněného jen tím, že se k někomu obrací a vyslovuje. (zdroj http://cs.wikipedia.org/wiki/Sarkasmus)

A další věc, koho zajímá nějaká důstojnost. Představte si člověka, co se dozvěděl, že má rakovinu, bude svůj zbývající čas prožívat důstojne, zamčený ve svém domě nebo si začne zbytek života užívat? Chápete to?

Plus, kde je důstojnost, když z nách chcete mít kopii ostatních blogů? To je jak narazit na ženskou v pěkných šatech a říct jí ať se obleče do ťamanských džín a bílého trika.

Doufám, že rozumíte a projevíte kousek empatie před psaním keců kdekoliv a kdykoliv, bude se vám to v životě hodit.

Empatie neboli vcítění označuje porozumění emocím a motivům druhého člověka. Pro schopnost empatie je užitečné umět odložit svoje vlastní názory, hodnoty a předsudky. Jde o to být schopný pochopit jak a proč člověk jednal tak, jak jednal, jaké z toho má pocity a jaký má na kterou věc názor, kdy jedná proti svému přesvědčení a kdy se naopak to, jak se chová navenek, plně ztotožňuje s tím, co cítí uvnitř. Ohromným skokem kupředu je, pokud se dokážeme oprostit od vlastních hodnot, pocitů, asociací, názorů, předsudků…, a přijmeme ty jeho a pokud možno známe jejich příčinu nebo důvod. (Zdroj http://cs.wikipedia.org/wiki/Empatie)

Děkuji za pozornost.

Heya! Jsme zlé, závistivé!

28. listopadu 2012 v 19:31
Zdravíčko.
Jsme tetičky. Je nám moc líto, že nám odešla přispěvatelka z tohoto blogísku a moc závidíme těm, u kterých zrovna je. Nedokážeme se smířit s tím, že i jinde jsou podobné rubriky a proto o tom píšeme dlouhé slohy, novely a romány. Dále také tvoříme na téma ,,jak se mají všichni dobře, jenom chudák tety špatně".
Jsme zahořklé staré baby bez nápadů, které fňukají že nejsou NCG a CG. Všem moc závidíme. Originalitu, skvělé ovládání jazyka českého po gramatické i fonetické stránce. A popularitu. Popularitu. Především.

PS: Při dlouhé cestě za prozřením jsme posmrkaly 6 balíčků třívrstvých kapesníčků Tento s vůní Aloe Vera a vypily jeden a půl litru heřmánkového čajíku. Myslíme, že vypijeme nějakou žíravou chemikálii, omluvíme se za dbaní na jazyk český a řekneme "tak čau".

COPYCATS

26. listopadu 2012 v 21:12 | barbarakluf |  STRHAT TO...A POŘÁDNĚ!
Tak si dáme můj poslední kus. Takové to [defilé]. Jedna nejmenovaná doll, která už mi taky docela dlouho pije krev, mi dala PERFEKTNÍ zdroj pro kritiku, křik a chuť uspořádat Utoya-style.

Nebojte. Bude to rychlé, stručné, možná trochu sprosté. A přijde kouzelník! Hahah

A je mi úplně u řitního otvoru jedno, že se vám to nebude líbit. Nebo, že to budete brát jako konkurenční boj. Myslím, že tohle by měly vidět i ostatní přispěvatelky.

SLOVAK STARDOLL POPULATION

(slovakstardollpopulation.blogspot.cz)

Toť milý, hezký, slovenský blogísek, řekla bych si na první pohled. Nějaká ta gramatická hrůza pro srandu by se tam našla, nějací lidé na trollstvo téže. Mají ten kůl vzhled s PS upravenou dollinkou v nějaké nestardollovské póze (bod pro ovečky!), přispívají tam lidé, které hodně lidí zná (ahh! musím číst JÍ! BOD!), sice mají stylistické schopnůstky na úrovni čtvrťáků, ale who cares, nebudu kritizovat lidi, každý má své postoje a já neznám ty jejich. Nebudu kritizovat ani blog, jako celek - některé rubriky (třeba ta s reálnými verzemi) daly mnoho práce a jsou velmi dobré. Co budu trhat, budou rubriky SHODNÉ s těmi našimi a prokazatelně mladší. A také kouzelníci a pseudoumělci.

1. PERFECT LOOK

Rubrika s tímto jménem u nás na blogu vznikla v listopadu 2010. Blog SSP má nejstarší články vůbec z listopadu 2011. Do písmene stejný název, stejný "vzhled" příspěvků...vážně to máš zapotřebí, autorko?


2. HLAVNÍ HVĚZDA

Ach ano. Rýpnu si do lidí. Vladtně si rýpnu do čehokoliv, co se mi k tomu zdá vhodné. Naše bývalá přispěvatelka, slečna MissVerca1997, kterážto nám novou vlnu přinesla, z našeho blogu odcházejíc z důvodu mála komentářů/malé slávy/přílišné kritiky jejího malířského umu, se po odchodu od nás zjevila právě zde. Zdravíme, klidně vám dáme i nápad na rubriku zdarma! Hahah


A co dál? Závěrem? Nechci kritizovat vše, jak jsem již zmínila, měla jsem v plánu i kritiku místních malířských a kreslířských děl (za pomoci umělkyně Ad, která o tom ještě neví ♪♫), ale řekla jsem si, že lidé, co něco takového dají na web, jsou asi nemocní, a že nemocným lidem se nesmějeme.

Máte rády tenhle blog a vadí vám moje trhání? Tak si ten pocit užijte, mě to nezajímá.

A jak se říká: "Poctivého nepálí." - Jan Palach, 1969

Perfect Look IV XIII.

26. listopadu 2012 v 20:00 | doll.anetta |  PERFECT LOOK
Krásný večer,

pokud ještě blog oficiálně neukončil svou činnost, dávám zde ještě Perfect Look. Minulý díl vyhrála HappyTamy, gratulace! :)Na dnes přišlo celkem 9 výtvorů, některé se mi obzvláště líbí! Hlasujte pro své favority! :) P.S: Onlouvám se dollkám simushkinka a LadyVictorie, ale Vaše výtvory mi do minulého dílu opravdu nepřišly, kontrolovala jsem i spam...nevím, kde udělali soudruzi v googlu chybu...
Příští zadání nedám, neboť příští díl PL je ve hvězdách...Tak se mějte hezky!


Heya

25. listopadu 2012 v 17:08 | a.d.a.1234
Dobře, dobře. Zabila jsem blog. A jak jsem už psala, neměla jsem nic proti, jestli to zároveň není proti srsti ostatním (řečeno lidem působícím a pracujícím na blogu, ne čtoucí mase).

Takže

jak to říci

Jana Palacha štve, že je popelem

ne, to ne

štvě mě to divadélko kolem blogu

kde se sepsalo vše možné a paradoxně to oživilo blog

ALE

zabilo, ano, blog

plus třešnička od Steva to zabila

rétoricky

nemám ráda divadélka, hlavně soucitná, plná sebevražd a roztříštěná díla, kde nevíte o co jde, pokud nemáte popisný leták

a to se tu stalo

hele! Paradox v paradoxu! Jupí!

Takže

navrhuji důstojný pohřeb, jak už Barbarakluf řekla. Bez zbytečných keců s tím, že by se nebrala nová krev a krev stávající by se rozdělila na ty, co chtějí něco dělat a něco udělají s blogem, a na ty, kterým se líbí ta volnost, více času. Navíc nechci, aby poslední článek na blogu byl od člověka, který není jeho členem. Ano, to je proč existuje tento blábol.

Snad jsem napsala vše.
Bye bye.
PS - byla napsána byť zmínka o mazání?

Vzkazík od čtenáře

19. listopadu 2012 v 21:17 | Steve/Zhanetta
Ahoj. Já na tento blog nepřispívám, tak jsem se rozhodl požádat Naši Barušku o to, aby mi něco zveřejnila. Když už se všichni vyjadřují, tak proč né já?? Ano. Slavný a reprezentativní člověk. Už víte? Ne? Fajn. Jsem Steve. Zhanetta. A k situaci se vyjádřím poměrně stručně a jednoduše. VYLIŽTE SI VŠICHNI TU VAŠI VYPATLANOU MLADOU PRDEL, která zastínila prostor pro všechny skvělé lidi jako jsem já. (hahaha) Toť vše. S úctou - Úžasný - ŠTĚPÁN (jo, tak se doopravdy jmenuju) KLOS z BÍLOVCE 74301. Přijďte mě zabít :")

- toť odstavec, který jsem měla zveřejnit, tedy byla jem požádána...

Když odchod, tak důstojný!!!!

19. listopadu 2012 v 13:14 | smoulinecka007 |  CO SE DĚJE ZA OPONOU...
Uff, tak jo.....
momentálně se dostávám z lehčího šoku, který by se dal přirovnat k otupělosti po ráně ocelovou palicí. Po náročném učícím a seminárkovo-projektovém víkendu otevřu náš oblíbený blog s tím, že se podívám, co je ve stardollovém světě nového a pustím se do dalšího dílu své, s přimhouřením obou očí, pravidelné rubriky, a co to nevidím..... Tolik živých diskuzí tento blog už velmi dlouho nezažil. A jelikož se už všichni, co k této věci mají, co říci, vyjádřili, mám takový pocit, že je řada i na mě. A když už jsme u nostalgického vzpomínání, přispěji svoji troškou do mlýna i já.

Moje dollka a já jsme patřily k stardollovým babčám asi už hned od začátku. Prozradím, že jsem začala jako vysokoškolák a letos vš končím. A ano, to čísílko, které je uvedeno u mého účtu, opravdu představuje skutečný údaj :) Zkrátka, podle stardollových pravidel bych tu ani neměla být. Niceméně, už od začátku mě hra uchvátila a opravdu jsem si to užívala, i když jsem v prvních měsících ani netušila, jaké všechny možnosti hra nabízí. Velký zlom pro mě představovalo (rozhodně NE získání superstar) zavedení soutěže NCG, díký níž jsem objevila spoustu skvělý stardollových "dinosaurů a jiných babiček", jako je moje maličkost. A mezi prvními vítězkami této soutěže byla dollka s úžasným vintage stylem. Hned jsem musela její suite navštívit a seznámit se. Asi správně tušíte, že touto osobou byla .GG. :) Ve své prezentaci měla kromě svých údajů také uvedenou adresu na svůj blog. Řekla jsem si, že když všechno kolem jejího účtu je super, tak určitě i blog bude stát za to. A měla jsem pravdu.

Už od prvního okamžiku mi bylo jasné, že jsem narazila na seriózní blog, který vede zodpovědná osoba. Líbila se mi organizace, zajímavé rubriky a čtivě psané články. Po nějakém čase jsem se k přispěvatelkám připojila i já s rubrikou Buď hvězdou i bez hvězdy a pár měsíců na to i s Fashion police. Přispívat sem byla vždy zábava a hodně mi to dalo. Co tím chce básník vlastně říci..... Blog byl pro mě blogem jen díky lidem, kteří sem přispívali a kteří sem chodili. Proto si nemyslím, že by mělo cenu ho někomu předávat. Bohužel musím souhlasit s ostatními, že co se týče přispěvatelek, z minulé "várky" bylo opravdu těžké někoho vybrat. I kdybych opominula gramatiku a styl, tak všem těm článků chybělo to něco, co můžete vidět v článcích od "staré gardy" ..... tím něčím byla duše. (ano, jsem naivní romantik). Na příspěvcích od uchazeček bylo vidět, že jim na nich zase tolik nezáleží. Byly bez nápadu, mnohdy hrozně odfláknuté, atd.

Všichni by si měli uvědomit, že blog není prostředkem k získání více hlasů v různých stardollových soutěžích (teď opravdu na nikoho nenarážím a ani nikoho nesoudím, vaše svědomí je jen vaše). Ten, kdo se rozhodne přispívat, musí počítat se spoustou času, kterou svým článků věnuje. Však samotné editování někdy zabere i půl hodiny. A abych nebyla jen jednostranná, tak čtenáři a návštěvníci blogu by měli přehodnotit, proč sem vlastně chodí. Freebies ? Soutěže o stardollary? Tak to bychom to vážně měli zabalit. Nikdy mě nenapadlo, že blog může "zemřít" kvůli generačním rozdílům, ale v dnešním světě se může stát ledasco.

Avšak pokud má k zániku dojít, tak to udělejme důstojně. Rozhodně bych to neviděla jako prohru. My, co jsme tady pár let strávili, jsme vděční za všechny ty super články, rubriky a diskuze, které jsme tu zažili. Můžeme být pyšní na to, že se naše komentáře (ve většině) případů nesnížily k nadávkám a urážkám a také na to, že množství spamů, zde bylo opravdu minimální. Vím, že k nováčkům jsem se nikdy moc nevyjadřovala, ale jejich rodičům opravdu nezávidím. Samozřejmě, že to neplatí o všech, ale někteří ti "broučinkové" by potřebovali dostat pořádně na prdel (tak a je to, bez cenzury). Promiňte, ale jinak se to říci prostě nedá. A bez urážky, na nízký věk tady nic svádět nemůžete. V devíti letech, každý ví, co je slušné a co ne.

Jediné, co mě mrzí, je tahání kostlivců ze skříní a házení špíny na ostatní, o což se tady někteří jedinci pokoušejí. Bylo by velmi nemilé, kdy by rozločení s blogem mělo probíhat v tomto duchu. Pokud si někdo potřebuje vyřešit osobní konflikty s někým konkrétním, tak existují stardollové zprávy nebo gestbooky. Buďte, prosím, od té lásky a nekopejte do "umírajícího".

Slovo závěrem: Ivuš (.GG.) mě za toto asi nebude mít moc ráda, ale závěrečné rozhodnutí o fungování blogu by mělo být na ní. Ona celý tento projekt vytvořila, vybrala si přispěvatelky a dala celému blogu tvář. Pro mě byla hlavní postavou vždy ona. Je mi jasné, že třeba Anetka by byla výbornou nástupkyní, ale přeci jen, jak to vidím já, blog je Ivuščinou součástí. Osobně si myslím, že každá změna obsazení uškodí i sebelepšímu filmu či seriálu (kromě Doctora Who) a připravího o jeho podstatu.Plačící

Děkuji všem, kteří jste vydrželi až do konce mého proslovu.
S pozravem stardollový stařešina

smoulinecka007


Vtípeček

18. listopadu 2012 v 22:43 | barbarakluf |  STRHAT TO...A POŘÁDNĚ!
...a jakže dopadla ta skůba?...a co na to Jan Tleskač? Nebo snad osoba, co si tu dělá, co chce?

18. listopadu 2012 v 20:28 | barbarakluf |  STRHAT TO...A POŘÁDNĚ!
Všichni, co to čtete, jistě víte, že na blogu nastalo období bezvládí, chaosu a rozpadu, které začalo tím, že Ad (kterou v tom mimochodem plně podporuji jak názorově, tak korekturou, hah) konečně vyřkla tu pravdu, kterou jsme věděli všichni, jen jsme si ji možná báli přiznat. Nebo ji nechtěli říkat nahlas, třeba by se to zlepšilo, kdybychom tuhle do očí bijící záležitost ututlali. Anebo si stále namlouvali, že z tohohle jednou taky bude USD.

Každopádně, myslím si, že ačkoliv jsem z blogu již odešla (čtěte byla vytlačen čtenáři, které jsem předtím kritizovala, což byla má hlavní náplň práce), tak i za mnou tu zůstal jistý kus odvedené práce, snad dobře, a tak mám i já právo se vyjádřit/ napsat o tématu omýlaném v posledních několika článečcích. O tom, co se zde dále bude dít. Jestli přijde ten konec. So, let´s do that for a while.


Na tenhle blog jsem se dostala tuším v zimě letošního roku. Tím pádem zde oxiduji již jedenáct měsíců (huh, to je doba) a tak jsem si na něj docela zvykla, na to, jak to tu chodí a na to, kteří čtenáři jsou ti, pro které bych hlavně měla psát. Moje začátky byly vskutku tragické, když je tak čtu, chce se mi plakat nad mým stylem, nad interpunkcí, nad kadencí užívání těch debilních emotikonů...ale co už, přepisovat ani mazat to nebudu. A pak? Pak se v mém životě, jak reálném tak i sraldollovém stardollovém událo mnoho věcí. A ten život se výrazně změnil. Začala jsem jinak přemýšlet, jinak uvažovat, jinak se vyjadřovat. A myslím si, že někteří, nebo snad všichni čtenáři si toho všimli. V té době "proměny" jsem si také na sral (no tak, nedokážu to psát jinak) stardollu našla několik přátel, mezi nimi i tetu En, se kterou jsem i o několik týdnů později začala v našem počínání, které se až prazvláštně rozšířilo mezi českou stardollovou obec. A tak se můj stardoll life táhl, s tímhle blogem, s kamarády, které tu mám a jsou mi leckdy i bližší než ti skuteční...

A pak nastala rána. Huh, teď to zní tak vážně. Ale teď vážně.
Blog nabral nové posily, všichni víme které, a pak sem s nimi/za nimi/kvůli nim začala chodit skupina čtenářů, která byla přesně mou cílovou skupinou, skupinou neoriginálních, negramotných tupců, kteří nemají ani to IQ na to, aby uměli podzravit slovem "ahoj" a ne "cs" (nic ve zlém...vlastně, trochu ano). A tak jsem byla v patové situaci. Psát o nich a stát se tak terčem jejich vtipné a hloupé, ale přesto ubíjející kritiky (dá se tomu tak vůbec říkat? hahah)? Anebo se zabalit, rozloučit a skončit nadobro/skončit a vyčkat, co se bude dít? Zvolila jsem možnost číslo dvě. A skutečně, něco se událo. Na bločku se udála taková malá revoluce (zrovna 17/11, náhoda?). Jedna posila, subjekt, kterýžto druhý v přispěvatelské selekci skončil, potichounku ukončil svou práci (čtěte napsal "dva" články) a ten, který byl třetí, tedy meine novátor, aneb pokus, jak vytrollit paní vedoucí (omlouvám se, ale neříkejte, že to nebyla legrace) jsem já. A ten, který první očekávajícně skončil, tu nějakou práci konal. Kreslil, hovořil, psal. Bohužel, s tímto subjektem přišli právě ti, kteří mě zničili. Bylo to takové quid pro quo.


A nyní, když subjekt plačíc odešel z naší růžové stránečky, mohla bych tu dále působit. Znovu. Ale nikoliv. Rozhodla jsem se přidat k těm (nebo jsem snad sama?), kteří jsou pro absolutní a totální zrušení tohoto blogu. Víte, milí čtenáři, ten výběr, lidé, co se přihlásili jako potenciální přisěvatelé, byl tristní. Gramatika na úrovni druhé třídy, neznalost interpunkce a slovosled vskutku dadaistický, to byly jevy na denním pořádku. A tak si nemyslím, že se nám podaří najít někoho, kdo by blog dokázal udržet na takové úrovni, na které byl/je. A abych byla ještě upřímnější, i poslední náběr v jistém ohledu blog trochu pošramotil.

Co tedy dále? Navrhuji důstojný pohřeb, Rest In Peace a finále. Všechno jednou končí a já myslím, že čas tomuto bločku právě vypršel. Děkuji vám za trpělivost při čtení mých hovínek a sbohem.


eN se také vyjádří

18. listopadu 2012 v 20:12 | Nanien
Poté, co se zde vyrojilo nesčetně článků a komentářů týkající se tématu Být či nebýt, jsem dostala chuť se k tomu také vyjádřit.
A protože se mi chce psát, zabalím mé prohlášení do hezkého balícho papíríu Kterak jsem tu začínala a převážu mašlí Jak se mi zde přispívalo aneb jaké z toho plynne ponaučení.
Nuže. Psal se rok 2011 a já jsem tu byla pečená vařená. Hltala jsem vše, co bylo napsáno a tajně jsem si říkala co bych k tomu napsala já a co bych udělala jinak. Pak přišlo léto, nebo jaro(?) a .GG. vypsala konokurz na připsěvatelky. Já se toho samozřejmě chytla a okamžitě něco sesmolila (bylo to na téma MaSoWého šílenství). Štěstí se na mě zašklebilo a já se sem - muhahah - dostala. A tak jsem psala články o novinkách a vůbec vše co se ode mě čekalo. Pak přišel osudný den, kdy nám CG vyhrála slečna s asi 9sp a já napsala svůj historicky první, nikam nezapadající tohlesemivůbecnelíbí článek. A všichni víte, jak to pokračovalo. O pár měsíců později jsem si jako Tetička užívala ohlasů (jelikož trpím komplexem nedoceněného bloggera, který největšího ohlasu dosáhl až povídkou na pokračování o dvou lesbičkách s tragickým koncem), komentářů a měla jsem se jako prase, které se vyválelo v žitě. Po pár dílech úspěšných pohádek jsme na pohádky začaly být dvě. Paštikové důou. Vaše drahé tetky. A mělo to ještě větší úspěch (jak taky jinak).
Ale.. Na člověka přijde letní lennost, podzimní únava, nová škola, azbuka a ekonomika. Není tolik času. Jste ementálně vyždímaní po všech stránkách a něco psát je to poslední co se vám chce...
Nu a pak.. Pak to přišlo. Nabrali jsme další přispěvatelky. Šlo to s námi z kopce. Na chvilku nás zachránily pro novátory skvělé a přístupné články. A teď? Vidíte sami.

A teď konečně tedy přijde to co si o tom myslím. už fakt.
Díky tomuto blogu jsem se zdokonalila v psaní, poznala skvělé lidi a hlavně Pratetu (s kterouž jsme měly tento víkend již druhý live meeting ano, musela jsem to zmínit). Je zde kus lidské práce. Nejeden z nás tu odevzdal několik hodin času. Proto by byla škoda to tu zrušit nadobro. Třebas zas přibereme nějakou novou, spolehlivější krev. Zástupy novátorů odtáhnou do věčných lovišť... A třeba si lžu do kapsy (proč zrovna kapsa?).

Prozatím zde své myšlenkové pochody utnu. (Avšak já se vrátím, jako terminátor! ..Jelikož mě zas něco napadne, co vás bude děsně zajímat.)


EDIT 19.11. 16:53. A tak jsem nakonec našla něco, co bych k tomu mohla ještě říct.


Malé info.

18. listopadu 2012 v 19:20 | doll.anetta
Ještě jednou zdravím,

chtěla bych jen napsat, že dneškem počínaje klub CZ.SK_CG už neexistuje. Prostě už nemělo smysl tento klub nechat při životě. Viděly jste samy, klub upadl do bezvědomí, protože majitelka nemá čas a manažerky zřejmě také ne.


Ticho prosím! Mluví láskyplné srdce...

18. listopadu 2012 v 17:38 | doll.anetta |  CO SE DĚJE ZA OPONOU...
Krásný večer všem milým/smutným čtenářům!

Nastal čas, aby promluvilo také srdce.. Jak jsem tak četla všechny Vaše články, komentáře, udělala jsem si svůj vlastní obrázek, názor, se kterým bych se s Vámi chtěla podělit...

Myslím si, že pokud bychom to tu zabalily, udělaly pohřeb blogu, jednoduše všechno smazaly, daly bychom najevo, že nás nováčci převálcovali a že jsme se jim prostě podvolily a vzdaly to...ale já říkám NEVER GIVE UP!

Chtěla bych povzbudit kolegyně, paní šéfovou: Holky, každá máte něco originálního, svůj vlastní humor, nemůžete se pořád někomu dokola přizpůsobovat! Když budete samy sebou, nikdo Vám vítr z plachet brát nebude ;) Nováčci se mají přizpůsobit pravidlům blogu, ne my jim...

Když jsem začínala na stardollu, vždy mne tento blog fascinoval a byla jsem velice překvapena, když mi jednoho dne Ivka napsala, jestli bych sem nechtěla přispívat! Přispívání mne pořád baví, i když to tu upadá...

Děkuji všem stálicím, co tu ještě jsou! Tím myslím celý náš tým, věrné čtenáře, neskutečně si vážím lidí, kteří jsou tu dlouho (Moniiicka, Hodulka)

Takže ve zkratce: Já zatím NEKONČÍM! Teď záleží pouze na ostatních, jak to tu dopadne...

Mějte se všichni krásně! Peace&Love (a to myslim opravdově, žádná ironie!)

Nějaká ta pohádka na dobrou noc, jelikož je dopoledne

18. listopadu 2012 v 10:20 | Nanien |  POHÁDKY

...Aneb jak být v kůl a vyznat se.


Tak jsem si tak projížděla náš DĚSNĚ ROZJETÝ blogísek, přečetla si komentáře, ve kterých se uživatelé chovali, jako by jim umřel oblíbený křečkoloid, skvělý článek o květinách další o mozku a řekla jsem si ,,dobrá tedy, vyprodukuji nějakou tu pochybnou pohádku (aby řeč nestála)" A jelikož jsem se v minulých dnech zastavila na nějaké té bíč pařbě a s potěšením zjistila, že vlna inteligentnějších (s nadsázkou řečeno) uživatelů je dávno odvátá (divný slovní obrat.. Běžně odváváte vlny, že?) a nastoupila nová, tetami neposkvrněná hloupoučká generejšn se kterou je občas celkem heheheh prča.
Nuže, abyste byli IN, musíte ovládat následující:
  1. Ahoj, zdravím a podobně? Ne. Správně je to: cs, čs, Byla sem se svím klukem v itáliji. Vjeříte my to???? Sem hezká/krásná? Líbim se vám?
  2. Hlavní je, se pořádně vyznat v zeměpisu. Je tu někdo z anglije? Žijete někdo v angliji???? Já jo, v New Yorku. Jo, tam taky bydlim. Fakt? A kde?? V Glasgov.
  3. A styl. STYL PŘEDEVŠÍM. Plus vytříbený vkus.
Ale jako každý správný stardoler máte určitě své vlastní fígle na to, abste vybočovali/nevybočovali z řady a proto jsou mé rady jen doplňující. Ale jedna malá na závěr: megahustýbarevný vlasy ,,scén" už nejsou tak těžce kůl, jako bývaly. Má je teď každý druhý a na párty přes ně téměř nevidíte, jelikož uživatelé vlastnící toto cosi a nosící to na hlavě, trpí na lezení co nejvíc do předu (div na vás ta střapatá hlava nevykoukne z obrazovky a neřekne ,,Nazdárek, nemáš žvejku/pade/cígo?").


Sakra.. To je ale zoufalý článek.

Co na to Mozek?

17. listopadu 2012 v 22:20 | .GreenyGirl. |  CO SE DĚJE ZA OPONOU...
CML… Centrální mozek lidstva... naaaaah, just kidding

Je to už několik měsíců, co jsem napsala svůj poslední příspěvek. Ovšem, sleduji vás. Jsem tichý pozorovatel. Slídím v internetovém křoví, vidím vás. Umím se přizpůsobit. Vždycky vím, co děláte. (hih)

Takže... Nemám sebemenší právo navážet se do přispěvatelek ať už přispívajících nebo nepřispívajících. Podotknout ale musím jednu věc: Nastala zde naprostá anarchie, ať žije chaos! (Nikomu nic nevyčítám, jen to podotýkám) Přispěvatelky odcházejí, přicházejí, hostují a já nevím co ještě, ale víte co? Už mi to je jedno. Ne úplně, to bych kecala, ale tenhle blog mám už dost dlouho (konkrétně 2 a půl roku)na to, aby mě něco rozhodilo. Časy se od té doby změnily k nepoznání, a s nimi i naši čtenáři. Jak už zmiňovala Ad, už to není o kvalitních článcích, ty nikoho nezajímají (a nepokoušejte se mi tvrdit, že ano). Kvalita blogu teď stoupá/klesá tak akorát v závislosti na tom, kolik free za den zveřejníme, a kolik soutěží o SS zorganizujeme. Takové ty běžné věci, co si můžete přečíst v archivu blogu, ty už tu nenajdete. Musely jsme jít (ač nerady) s dobou a něco z toho (podle nás) lepšího eliminovat. A tak tu zbyly jenom tisíckrát omílané novinky a free, aby se vlčátka dosyta nažrala a koza zůstala rozcupovaná na kousky.

Že vám to nepřipadá jako optimistický článek, který vás má ujistit o tom, že až se .GG. vrátí, everything's gonna be alright? Tak na to ani nemyslete. Naopak. Obávám se, že tuhle celou estrádu budeme muset zavřít a zahrabat někam hodně hluboko. Kdyby si totiž někdo náhodou vzpomněl, jak to tady vypadalo před rokem, mohl by se zhrozit, vidíc tento strašlivý úpadek. Ano, díky Anet a Terce to není až taková katastrofa, ale všichní musí vidět, že je to bída.

Naivně jsem se domnívala, že když vybereme přispěvatelky společně a pečlivě, že to k něčemu bude. Jedna se tu ani neohřála a druhá jak rychle "přilítla" s řekněme novátorskými postupy, tak rychle také "odletěla". Ano, tohle není USD, zde se nepočítají komentáře v desítkách, ale toho jste si již mohla všimnout, slečno. Asi jste zvyklá na jiný standard, ale takhle to u nás bohužel nikdy nechodilo, přestože jsme po tom všechny toužily. Nicméně Vám to nezazlívám, na druhou stranu je dobré, že víte, kdy přestat Mrkající (no offense, please)

Vzpomínáte, jak Ad mluvila o věku? Tak mě je 19 a na Stardoll se nudím. Mám spoustu jiných starostí a povinností, ať už školních nebo volnočasových. Psaní mě sice pořád baví, ale už to taky není, co to bývalo. Poté, co přišly tety a sebraly mi veškerý vítr z plachet, si připadám jako ubohá parodie na autora článků.

A tak se ptám.. Má cenu se tady ještě trápit? Má cenu ze sebe pořád dělat blbce před mladými "světaznalými" uživateli Stardollu? Opravdu nám za to tenhle blog stojí? Mě už totiž asi ne. Nevěřila bych, že to někdy řeknu, ale je to tak. A myslím, že nejsem sama, pro koho je spíše přítěží než potěšením, psaní sem. Ráda bych zorganizovala důstojný pohřeb. Blog tedy v případě zrušení nebude mít žádného následovníka. Promyslete to tedy ve svých hlavinkách, přispěvatelky, a dejte mi vědět, co si o tom myslíte.

Howgh.

Vítejme v kytkách

17. listopadu 2012 v 19:05 | a.d.a.1234 |  STRHAT TO...A POŘÁDNĚ!
Dnes se nebudu snažit působit mile či dokonce nějak ohleduplně. Dokonce nebudu kritizovat Stardoll, překvapivě. Na řadu přichází náš blog.

Vím, že poslední dobou nepřispívám a nemám téměř žádné pravomoce mluvit do blogu. Popravdě jsem se dostavila do pozice pozorovatele, každý den se kouknu na blog a dívám se, jestli žije či ne. A mám smutnou zprávu, umírá a nevím, jestli se najdou vhodní dárci orgánů. Mladší část čtenářů to asi nepochopí, ale většině z nás, přispěvovatelů, je kolem 15 až 18 let - sečteno, podtrženo - středoškoláci, pomalu vysokoškoláci. Jsme lidé, kteří by technicky na Stardoll neměli nic dělat, jsme přirozeně vytlačovaní mladšími, kterým jsou nějaké serióznější zprávy o Stardoll ukradené, přiznejme si to. Do toho přidáme fakt, že nemáme čas a když máme, tak se ozve ona nemilá nechuť psát.

Co si z toho máme vzít? Stardoll je hra pro děti. Pro holky kolem sedmi až jedenácti, často....oh a ano, jsou to TI nováčci, kteří nás starší většinou štvou. Ty zajímají jen a jenom soutěže, nejlépe o ceny a free věci plus pár informací o nových obchodech, to maximálně. Co je tedy na tom špatně? Soutěže se často zmanipulují, ostatní články jsou komentáři neohodnoceny. Proč tedy v našem přeplněném režimu hledat místo pro plané články.

Když se tedy umírá, tak jsme hledali a dále hledáme náhradní orgány, poslední dva orgány, ony dvě poslední přispěvovatelky (pro v metaforách ztracené - Beerblog a Missverca1997) nám moc nepomohly, první se skoro nepodařilo napojit na systém, vyprodukoval asi dva články, z toho jeden se vymazal, pak orgán zmizel neznámo kam. Druhý orgán se úspěšně napojil, dokonce i řádně pracoval, psal komerčně úspěšné články, to, co se ostatním orgánům něchtělo dělat. Podařilo se nás i infikovat mladými čtenáři (ano, slovo infikovat má hanlivý podtext), kterým se podařilo zabít jeden orgán - Barbarakluf. Tento orgán, Missverca1997, včera přestal pracovat z nezřejmého důvodu asi přepracovanosti. Spíš z malé aktivity čtenářů, dokonce až moc malé slávy? Není to trochu arogantní? Napsat to takhle, tak se na mne nahrne většina nových čtenářu přivedeným orgánem, no co, stalo se. Zařveme si společně větu NÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ asi budu brečet a necháme být.

Tak marně hledáme nový orgán, aspoň jeden pořádný by stačil. Přeci jen srdce (doll.anetta) nám stačit nebude, pak uvidíme, co si o tom všem myslí mozek (.GreenyGirl.). A ke konci říkám, že buďto budeme muset čtenářům samovolně dávat superstar ve zkorumpovaných soutěžích nebo rovnou budeme muset začít šišlat či radikálně změnit naši image.

No nic, další orgán se odpojuje, přeji hodně štěstí. PÍP

NEW: Galliano, Cavalli, Black Friday

16. listopadu 2012 v 20:09 | doll.anetta |  NOVINKY
Krásný večer, jsem tu zase s novinkami...mrzí mě, že odchází Verča, ale co se dá dělat....je tady vůbec ještě někdo na přispívání??? :O

První dvě novinky se týkají nákupního centra Harrods, přibyly sem nové obchody John Galliano a Robert Cavalli. Ceny jsou všechny stardolarové, ostatně jaké jiné. Kliknutím na obrázky se dostanete do obchodů. Budete si něco kupovat?
A jako poslední tu máme Black Friday nebo-li černý pátek. K této příležitosti nám Stardoll umístil dárkometr...takže UTRÁCET, UTRÁCET, UTRÁCET!Oznámení

14. listopadu 2012 v 6:48 | Nanien
Zdravíčko - dobré ráno/dopoledne/poledne/odpoledne/podvečer/večer/pozdní večer (vyberte podle toho, jaká část dne je) - všem.
Jsem tu pouze s malou zprávičkou, a to takovou, že TAAZdoll tento měsíc nebude. Mám několik důvodů
  1. Připrauji se na auntedary vol2
  2. Učím se azbuku (což je děsně těžké, že ano..)
  3. Uklízím
  4. Skládám papírové tašky na akci nějaké kosmetické firmy (tašek je 1000 což je so good..)
  5. Prostě bych těď nekrášlila ale hyzdila
Doufám, že mě neukamenujete virtuálními kamínky či dortíky s nápisem ,,Háj" V prosinci jsem zpět.
Mějte se fanfárově.


NEW: Polished- wilderness

13. listopadu 2012 v 20:41 | doll.anetta |  NOVINKY
Ahojky, poslední dobou si hraji na novin(k)áře a nějak mne to začalo bavit :D Takže s tím budu pokračovat ;)

Dnes nám přišlo do Plazy nové Polished, které je inspirováno vzory z přírody- např. textur kůže různých zvířat. Mně se celkově laky líbí, ale zrovna se i nechce utrácet své stardolary za laky. Nejlevnější tu je za 12 sd, další pak za 16.

Koupíte si nějaký? Který se Vám líbí nejvíce? (klik na obrázek)FASHION POLICE: anetulik

12. listopadu 2012 v 17:38 | smoulinecka007 |  FASHION POLICE
Z minulého dílu: rosie.mcdonalds
Průměrné hodnocení: Make-up: 6,5, Outfit: 5,5
Moje hodnocení: Make-up: 9, Outifit: 8

anetulik


O hodnocení dollky se dočtete v celém článku :)

Buď hvězdou i bez hvězdy: Basics

9. listopadu 2012 v 20:55 | smoulinecka007 |  BUĎ HVĚZDOU I BEZ HVĚZDY
S novými Basics jde skládání samo ;) Dokonce i outfity tvořené pouze z Basics vypadají dobře.


Příspěvky čtenářek naleznete v celém článku.

FASHION POLICE: rosie.mcdonalds

9. listopadu 2012 v 19:15 | smoulinecka007 |  FASHION POLICE
Omlouvám se zapoždění,
ale jako tradičně zase nic nestíhám. PS: na dalším dílu Buď hvězdou i bez hvězdy se pracuje.

Z minulého dílu: VeruniCe
Průměrné hodnocení: Make-up: 9,8 , Outfit: 9,5
Moje hodnocení: Make-up: 9,5, Outifit:10

rosie.mcdonaldsO hodnocení dollky se dočtete v celém článku :)

NEW: Basics, Katalog

7. listopadu 2012 v 20:13 | doll.anetta |  NOVINKY
Krásný večer,

ze dnešních novinek jsem celkem nadšená! (Tak konečně taky). Přišlo nám nové Basics a je vcelku povedené! :) Najdete zde celou řadu bot, triček, sukní, ale nejzdařilejší jsou podle mne KABELKY! Ty mají podle mě šmrnc! :)


A jako další tu máme nový "katalog" neboli vyhledávání. To stejné, co nastalo u Suite Shopu máme teď i v Plaze. Dle mého názoru celkem užitečná věc, je to mnohem přehlednější a najdete zde více. Např. věci, o kterých jste ani neměly páru, že existují :D


Jste také nadšené z novinek!

Greetingz

7. listopadu 2012 v 19:54 | barbarakluf |  STRHAT TO...A POŘÁDNĚ!
Zdravíčko, lide český, stardollový!

Víte, jak tak sleduji trendy týkající se SD, tak zjišťuji, že je moc a moc kůl převádět stardollové artefakty do reality. Ale zatím to není to ono. My, tety, vám totiž přineseme těžší kalibr, než byste čekali.

Během dvou týdnů se rozeběhne několik našich nových projektů s tématem "Stardoll v realitě". A nemám od tety povolení zveřejňovat ochutnávku...ale ti chytří si ji tu najdou...
Možná to zní blbě, ale prostě nemáme co dělat :D
Mohu vám tedy zatím prozradit 3 nové projekty. Budou samozřejmě publikovány na míru, neb tady na ně není místo...
1. Skůba důba v reálu...neboli moje blbost. Našla jsem skůboidní látku a mám přemíru free-time, takže pro ty zručnější z vašich řad přidám i článek o naší DIY skůbě.
2. Talíře. Jen takové návody na váš vlastní talíř z papíru. Sranda, ne.
3. PANDA STYL. Video, které je již v zárodku. Necháme vás v překvapení, co to vlastně bude. Ale uvidíte tam skůbu i talíře!

NEW: Pet-a-Porter, Splendid, Scotch

6. listopadu 2012 v 15:48 | doll.anetta |  NOVINKY
Zdravím Vás,

jak jste si možná již všimly, do Plazy nám přišla limitovaná edice poníků a koníků a k nim ještě vybavení, doplňky. Vše samozřejmě za žluté penízky.


Dále nám do nového nákupního centra Harrods dorazil nový obchod a sice Scotch Rbelle. Jak je v tomto centru zvykem, vše za stardolary a "kvalitnější". Kolekce je laděná do tlumených barev, převážně námořnické, černé a starorůžové.


A do třetice tu máme nové šperky ze Splendid, které jsou karnevalového charakteru. Hlavně je všechno za vysoké ceny a jen horko těžko tu najdeme něco za modré mince. Nojo, už to není, co bývalo. :/


Budete si něco kupovat? Jaký máte názor na novinky? :)

TAAZdoll 19. díl

6. listopadu 2012 v 12:04 | Nanien |  TAAZdoll

Perfect Look IV XII.

5. listopadu 2012 v 16:36 | doll.anetta |  PERFECT LOOK
Krásné odpoledne,

po poměrně dlouhém časovém odstupu se zase hlásím s Perfect Lookem. V hlasování jste mne opravdu překvapily, bylo tu komentářů, radost číst! ;) Veliký boj vedla MissVerca1997 s friend008, který nakonec vyhrála Verča s dvanácti hlasy! Veliká gratulace! (Také k 3. místu covergirl, doufám, že to dotáhneš i na to 1.!)


Nu a na dnešní PL (vím, že to bylo dost těžké, zkombinovat tyto legíny) mi přišly 4 výtvory, ze kterých se mi nejvíc líbí od HappyTamy! Hlasujte pro své favority! :)


Dneska budu hodná a dám Vám něco, co se bude lépe kombinovat :) Dáme si doplněk a bude to tato taška z Decades.
Posílejte do 12.11. 2012 na mail NewYorkColour@gmail.com ve formátu .jpg a .png ;)


Hodně zdaru!

CG 4. 11. 2012

4. listopadu 2012 v 17:32 | ERoRgirl |  CG GLOSS
Dnešní žebříček CG ve mně vyvolává rozporuplné emoce. Zklamání a radost zároveň. Ti, kteří už vyděli dnešní pětici nejspíš chápou.
Zklamaná jsem především z prvního místa. To obsadila ttthy. Stačí se podívat k ní do apartmá a nejspíš mě pochopíte...


Zajímalo by mě, jak to dokázala. Nerada bych této doll křivdila, ale myslím si, že poctivou cestou to nebylo. Buď si založila nespočet účtů a pak si poslala hlasy, nebo přišla na nějaký...hack či něco podobného :D...

A z čeho mám radost ?

News from our lovely Stardoll.com

3. listopadu 2012 v 17:21 | doll.anetta |  NOVINKY
Ještě jednou Vás zdravím,

tentokrát jsem tu s novinkami. Začnu od nejstarší a to jsou paruky z Tress Up a jsou inspirovány Transformem. Všechny jsou za stardolary a mně se moc nelíbí. Možná až na tu jednu jménem "Andrej". Koupily jste si nějakou? (klik na obrázek)


Jako další tu máme změnu v "chatové" liště. Já osobně mám na ní negativní názor, protože si na ní prostě nedokážu zvyknout a je pro mne nepřehledná :/ Co vy? Je to lepší/horší než předtím?


Nu a do třetice všeho dobrého (zlého) tu máme nové archive, za stardolary, ale pozor! jeden kousek tu je za 31 sc a sice pánské kalhoty. Myslím, že tohle archive patří ke zdařilejším, navíc zde jsou i slevy. Koupíte si něco? (klik na obrázek)Fashion Mixer- friend008

3. listopadu 2012 v 17:01 | doll.anetta |  FASHION MIXER
Ahojky,

po delší době jsem tu s Fashion Mixerem, do kterého byla přihlášená friend008. Její předchozí outfit není můj styl, takže ho nebudu hodnotit no a já jsem vytvořila jak jinak než tu svou eleganci :D

Líbí se Vám více před nebo po?Příště se můžete těšit na ninulku96. Jenom upozorňuji, abyste se teď nepřihlašovaly, já teď musím konečně dodělat ten seznam, nějak nestíhám...

Mějte se hezky!


Pet-a-Porter: OBLEČENÍ

3. listopadu 2012 v 15:35 | smoulinecka007
A ještě tu máme nové oblečení spojené s koníčky z předešlého článku. (Jsou zde i krásné kousky pro nss).

Obrázky naleznete v celém článku :)

Pet-a-Porter

3. listopadu 2012 v 15:10 | smoulinecka007 |  NOVINKY
Včera pozdě večer bylo "vypuštěno" nové oddělení limitované edice mazlíčků. Tentokrát se jedná o koníčky a jejich nezbytné příslušenství. Koníčci jsou graficky zdařilí, nicméně z toho vyplývají i ceny, které se opět pohybují okolo 100 stardollarů na jedno zvířátko. No a aby na tom stardoll nepřišel zkrátka, hřívy, křídla, rohy, sedla, atd. se prodávají odděleně.

Obrázky naleznete v celém článku :)

Nová organizace SuiteShop

3. listopadu 2012 v 14:45 | smoulinecka007 |  NOVINKY
Zdravím,
žijeme v době neustálých změn, a to jak ve světě reálném, tak i v tom virtuálním. Pro ty z vás, kdo si ještě nevšimli, stardoll zcela přeorganizoval celý suite shop. Nyní funguje na principu složek a podsložek, stejně, jak jste zvyklí u svých počítačů. Řekla bych, že je to teď mnohem přehlednější a navíc si někdo dal tu práci a konečně roztřídil předměty do kategorií, kam opravdu náleží. Jedinou nevýhodou je to, že se nový suite shop poměrně pomalu načítá.
Libí nebo nelíbí ????

BUĎ HVĚZDOU I BEZ HVĚZDY:

1. listopadu 2012 v 7:25 | smoulinecka007 |  BUĎ HVĚZDOU I BEZ HVĚZDY
Konečně,
po několika týdnech přišlo do Starplazy zase pár použitelných kousů pro nss, tedy alespoň já jsem z nich nadšená :)

PS: Stále platí, že kdo se chce pochlubit se svým outfitem vytvořeným ze starcoins, může svůj výtvor zaslat na smoulinecka007@gmail.com.